Prezidentės dovanotos kuprinės – šalies pirmokėliams

Sukurta : 2018-08-30 13:44:04
Prezidentės dovanotos kuprinės – šalies pirmokėliams

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo mokyklinių prekių rinkimo akcijoje „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“. Maltiečiai kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“ kviečia visą rugsėjį aukoti kanceliarines prekes, mokyklinius reikmenis ir lėšas skurdžiai gyvenantiems vaikams bei maltiečių vaikų dienos centrams išlaikyti.

Pasak šalies vadovės, mokslo metų pradžia svarbi kiekvienai šeimai, tačiau ne kiekviena šią dieną pasitinka su džiugesiu. Lietuvoje gyvena daugybė šeimų, kurioms suruošti vaikus į mokyklą – sunkiai įveikiama užduotis. Prezidentė pabrėžė, kad mokyklinių prekių trūkumas neturi tapti kliūtimi vargingiau gyvenantiems vaikams lankyti mokyklos. Būtina prisidėti visiems, kad mažųjų kuprinėse neliktų vietos skurdui, socialinei atskirčiai ir patyčioms, o jos būtų kupinos pasitikėjimo, drąsos ir šypsenos.

Prezidentė pati prisidėjo prie akcijos ir padovanojo 4 pilnai sukomplektuotas mokyklines kuprines pirmokams. Prie akcijos, aukodami mokyklinius reikmenis, taip pat prisijungė Prezidentūros, įvairių įstaigų darbuotojai, verslo įmonės, užsienio lietuviai, neabejingi žmonės.

Šimtmečiui skirtame renginyje dalyvavo kampanijos ambasadorius dailininkas Remigijus Gataveckas, net 200 vaikų iš maltiečių globojamų dienos centrų visoje šalyje: Telšių, Didžiasalio, Kartenos, Tauragės, Vyžuonų, Akmenės, taip pat Vilniaus ir Kauno. Moksleiviai kreidelėmis piešė savo svajones ir didelį trispalvį skėtį – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ženklą, susirinkusiems buvo organizuojamos edukacinės veiklos, pramogos, vaišės ir koncertas.

Labdaros akcija „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ vykdoma jau šeštus metus, kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“ iniciatyva vyksta trečią kartą. Pernai maltiečių parama kanceliarinėmis prekėmis išdalyta 1700 vaikų 33-iose Lietuvos vietovėse. Šiemet paaukoti daiktai bus išdalyti vaikams net 40-yje šalies vietovių, o suaukotas pinigines lėšas ketinama skirti vaikų maitinimui, pavėžėjimui iki dienos centrų, jų veiklai ir išlaikymui. Vis aktyviau į paramos veiklą įsitraukia regioninė savivalda – mokyklinių reikmenų rinkliava buvo paskelbta net 10 savivaldybių.

Nuotraukos