Naudingos nuorodos

 

www.vaikulinija.lt

Vaikų linija

Emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ interneto svetainė, kurioje gali kreiptis pagalbos dėl įvairių tau kylančių sunkumų ar klausimų, parašydamas laišką ar pasišnekėdamas su konsultantais pokalbiais internetu ir diskutuodamas su bendraamžiais diskusijų forume. O vaikams ir paaugliams skirtame svetainės skyrelyje „Aktualios temos“ rasi naudingos informacijos ne tik apie patyčias, bet ir kitomis temomis.


www.bepatyciu.lt

Šioje svetainėje rasi naudingų minčių, idėjų, patarimų, kaip reaguoti pačiam patiriant patyčias, kaip elgtis, kai stebi patyčias mokykloje, kieme ar internete, kokios pagalbos tokiose situacijose gali tikėtis iš suaugusių žmonių.
 


www.draugiskasinternetas.lt

Svetainė, kurioje gausu įvairios informacijos, kaip būti internete saugesniems, ką daryti ir kur kreiptis, jei jame radai netinkamo turinio informacijos ar susidūrei su grėsmėmis: elektroninėmis patyčiomis, bauginimu, išnaudojimu ar gąsdinimu. Taip pat jei pastebėjai, kad kažkas neteisėtai naudojasi tavo asmeniniais duomenimis internete. Svetainėje gali rasti informacijos apie vykstančius edukacinius renginius, jaunimo forumo susitikimus. Jaunimo forume susitinka 14–18 metų jaunuoliai, kurie domisi saugesniu ir geresniu internetu.


www.pranesk.draugiskasinternetas.lt

Tai svetainės www.draugiskasinternetas.lt interneto karštoji linija, kur gali pranešti apie patiriamas ar pastebėtas patyčias, apie aptiktą pornografinį, pedofilinį, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį internete. Kad užpildytum pranešimo formą apie netinkamą elgesį ar aptiktą informaciją internete, tau reikės nurodyti ką ir kur aptikai. Galbūt netinkamą turinį aptikai svetainėje, tinklaraštyje, o gal viename iš socialinių tinklų. Visą informaciją gali pateikti nenurodydamas savo vardo, pavardės ar elektroninio pašto. Atmink, kad elektroninio pašto adresą nurodyti tikrai verta, jei norėtumei sulaukti atsakymo ir žinoti, kas vyksta su tavo pateikta informacija.


„SOS: elektroninės patyčios“

Tai mobilioji programėlė, kurioje du paaugliai – Emilija ir Tomas – tau papasakos, ką daryti nukentėjus nuo elektroninių patyčių, kaip išsaugoti elektroninių patyčių įrodymus, daryti ekrano nuotraukas, užblokuoti tave skaudinančius asmenis ir apie jų netinkamą elgesį pranešti socialinių tinklų ar programėlių administratoriams. Šią mobiliąją programėlę (angl. „Cyber-Bullying First Aid App“) į savo telefonus nemokamai galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ interneto parduotuvių.

 

Testą teisingai atliko jau 16235 Lietuvos moksleivių

Iniciatyvos partneriai:

Vaikų linija

Inicityvą dovanoja atsakingas verslas:

ES4B
Imagis

Iniciatyva yra „Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ“ dalis:

Be patyčių